MĚ KUS

Ahoj! Jsem Kristy a tvořím z hlíny. Poprvé jsem se ke keramice dostala ve Skotsku, kde jsem přes tři roky žila (podle mého názoru) v tom nejpohádkovějším městě - Edinburghu.  Každý den při cestě do práce jsem chodila kolem výlohy s nádhernou keramikou až jsem to nevydržela a přihlásila se na kurz. Byla to láska na první dotek. A pak už to byla jen otázka času, kdy bude prostor se do toho vrhnout naplno.

Tvorba mě provází celý život, všechny moje studijní léta se odehrávaly ve výtvarném prostředí. Nakonec práce s hlínou je pro mě to ONO, které člověk hledá, aby se našel. Je to práce s kouskem Země, která má paměť, která se mění pod rukama, která prochází dlouhým procesem, než se z myšlenky přemění v jedinečný a osobitý kousek a ten kousek Země s tebou už zůstane. 

Je to spojení mých dvou velkých lásek - tvoření rukama (budování) a ilustrace.

A konečně.. MILUJU NÁDOBÍ. Vždycky to tak bylo. Když vidím kousek, který mě nečím osloví, jsem nadšená. A tak to mám se spoustou věcí. Protože na věcech, které máme denně kolem sebe, záleží, je to jako s lidma. Jsou to vjemy, které na nás neustále působí. A tak je jasné, že z talířku, který mě baví, víc chutná. A popíjení z hrnečku, který je můj osobní a je jako žádný jiný, je radost. A právě radost bych chtěla vnést i na tvůj stůl.

Všechny kousky tvořím bez kruhu, za pomocí modelovacích technik. Nechávám prostor nedokonalostem a tak je každý kousek opravdu jedinečný. 

Zemekus je můj splněný sen, a že jsi teď tady a čtěš tyto řádky, ti děkuji, že jsi jeho součástí :) 


Jo a ta ušatá bytost, co je na fotce se mnou, je Muri, můj vrchní dozor nad celým procesem tvorby.

 

S láskou k hravosti, tvořivosti a nápadům.